Otvorene prijave za natjecanje “Look Up-Cloud Hunters 2024”!

Natjecanje “Look Up-Cloud Hunters” predstavlja neprofitnu inicijativu međunarodnog projekta “GLOBE Program Elementary K-4”, u suradnji s inicijativom Znanstveni piknik, te se provodi kao dio “Stem Discovery Campaign” već treću godinu zaredom.

Pogledajte kurikulume o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole

U sklopu CARNET-ovog projekta „Podrška primjeni digitalnih tehnologija u obrazovanju (BrAIn)“ razvijena su dva nova kurikuluma, oba pod nazivom Umjetna inteligencija: od koncepta do primjene, jedan za izvannastavnu aktivnost za osnovne škole, a drugi za fakultativni predmet za srednje škole.

Prva Google referentna škola predstavljena je u Varaždinskoj županiji

Kao prva Google referentna škola predstavljena je Osnovna škola Tužno u Varaždinskoj županiji.

Povratne informacije: Što naši učenici stvarno žele čuti?

Povratne informacije vitalan su element svakog obrazovnog okruženja. One su alat za procjenu napretka ali i ključni čimbenik koji potiče motivaciju, usmjerava učenje i oblikuje nastavu prema individualnim potrebama učenika.

Objavljen javni poziv za sudjelovanje u CARNET-ovom projektu BrAIn

Pozivaju se svi zainteresirani odgojno obrazovni radnici škola da se prijave na javni poziv za sudjelovanje u aktivnostima projekta BrAIn.

Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024.

Peto izdanje natjecanja WorldSkills Croatia, najvećeg festivala strukovnog obrazovanja održat će se od 13. do 15. svibnja 2024. u Zagrebu.

5 savjeta za mentalno zdravlje: Kako brinuti o sebi i drugima online

Obratite posebnu pozornost na to kako društvene mreže i internetski sadržaji utječu na vaše osjećaje, misli i ono što radite pa pokušajte pronaći više pozitivnih i motivirajućih sadržaja i ljudi koje ćete pratiti.

Izdvajamo
  • Otvorene prijave za natjecanje “Look Up-Cloud Hunters 2024”!
  • Pogledajte kurikulume o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole
  • Prva Google referentna škola predstavljena je u Varaždinskoj županiji
  • Povratne informacije: Što naši učenici stvarno žele čuti?
  • Objavljen javni poziv za sudjelovanje u CARNET-ovom projektu BrAIn
  • Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2024.
  • 5 savjeta za mentalno zdravlje: Kako brinuti o sebi i drugima online

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

18.4.2024.
1955.

Umro Albert Einstein, američki fizičar njemačkog porijekla,  jedan od najvećih umova i…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala